سبد خرید

چگونه خود را معرفی کنیم؟

چگونه خود را معرفی کنیم؟

تا حالا شده با یک شخص جدید شروع به صحبت کرده باشید و بعد از کلی حرف زدن، ندانید چه زمانی باید اسمتان را بگویید؟
تا حالا شده در یک مهمانی شرکت کرده باشید و منتظر شده باشید که میزبان شما را به بقیه معرفی کند، اما این اتفاق نیفتاده باشد؟
در اکثر مهمانی‌ها، میزبان به‌ندرت برای معرفی میهمانان به یکدیگر وقت می‌گذارد. پس بهتر است خودمان با دیگران سر صحبت را باز کرده و خود را معرفی کنیم.

زمان مناسب معرفی

هر چقدر از زمان مناسب بگذرد، معرفی ما سخت‌تر خواهد شد. بنابراین لازم است زمان مناسب معرفی را بدانیم. پرسیدن سؤالات مختلف، ما را آماده می‌کند که خود را معرفی کنیم. هر چقدر معرفی زودتر انجام شود، بهتر است.
زمانی که وقفه‌ای در گفتگو پیش می‌آید، فرصت مناسبی است برای اینکه بگوییم: راستی اسم من مریمه، می‌تونم اسم شما رو بدونم؟
وقتی طرف مقابل اسمش را گفت، با او دست بدهیم، لبخند بزنیم و بگوییم خانم/آقای فلانی از آشنایی با شما خوشحالم. به‌محض آگاهی از اسمش، آن را به زبان بیاوریم و این تکرار اسم را چندین بار هنگام گفتگو بدون زیاده‌روی انجام دهیم. این تکرار باعث می‌شود نام طرف مقابل را به خاطر بسپاریم.
به‌علاوه اکثر آدم‌ها از اینکه اسمشان را به زبان بیاوریم، خوشحال می‌شوند. اگر متوجه اسم طرف مقابل نشدیم از او بپرسیم: میشه یه بار دیگه اسمتون رو بگید؟

[alert type=”warning”]نکته: در مکان‌های عمومی مثل تاکسی، مترو یا صف، لزومی ندارد که هنگام معرفی حتماً دست بدهیم. [/alert]

[alert type=”info”]اقدامک: دفعه ی بعد در یک مهمانی، عروسی یا زنگ تفریح یک دوره ی آموزشی، در میان افراد بچرخید و آدم‌های تنهایی را پیدا کنید که می‌توانید به آن‌ها نزدیک شوید. سپس بروید و با آن‌ها سر صحبت را باز کنید و بعد در فرصت مناسب خود را معرفی نمایید.[/alert]

معرفی شغل

دوستان خوبم در این مقاله یاد گرفتیم که بعد از پرسیدن چند سؤال، در زمانی که وقفه ای در گفتگو به وجود آمد، ناممان را بگوییم. همچنین با روش معرفی شغلمان آشنا شدیم.

بخشی از کتابم به نام جرقه

جهت تهیه ی رایگان کتاب جرقه، لطفاً به لینک زیر مراجعه نمایید:

کتاب جرقه

دوستان عزیزم مرا در اینستاگرام فالو کنید تا از مطالب آموزشی مفید در زمینه ی مهارت های ارتباطی، بهره مند شوید. جهت فالو کردن روی لینک زیر بزنید:

اینستاگرام من

دیدگاه‌ها ۲