۲ روش برخورد با افراد زیرآب زن(از پشت خنجرزن)

۲ روش برخورد با افراد زیرآب زن(از پشت خنجرزن)

تا حالا شده از زیرآب زدن کسی به ستوه آمده باشید و ندانید که در برخورد با او چه کار کنید؟

زیرآب زنی یعنی گزارش دادن به یک نفر در ارتباط با یک موضوع به صورت راست یا دروغ.زیرآب زنی یعنی از سر حسادت و کینه از کسی بدگویی کردن تا آن شخص اعتبارش را از دست دهد.

زیرآب زدن به شکل های زیر اتفاق می افتد:

۱- گزارش دروغ در مورد یک شخص:

یعنی با دلایل دروغین کاری که کسی انجام نداده به او نسبت داده شود یا کاری که کسی انجام داده، از او ساقط شود.

۲- گزارش درست در مورد یک شخص:

در اینجا رفتار نادرست شخصی با حالت غُلُو به کس دیگری گفته می شود تا باعث تخریبش شود.

۳- گزارش تفسیر و قضاوت های خود در مورد رفتار  یک شخص:

یعنی رفتارهای یک شخص بر اساس تفکرات خود قضاوت و تفسیر منفی شود و به خاطر خراب کردن او به دیگران گفته شود.

زیرآب زنی یک از مسائل مهمی است که در کشور ما وجود دارد.افراد زیرآب زن چنان از پشت به ما خنجر یا زیرآبمان را می زنند که فکرش را هم نمی کنیم.قبول دارید؟ در این مقاله ۲ روش برخورد با افراد زیرآب زن را یاد می گیریم.

انتقاد پذیری چیست؟
ادامه ی مطلب

روش برخورد با افراد زیرآب زن

روش اول- با او ارتباط نزدیک تری برقرار کنیم

یعنی با او دوست شویم ،رابطه ی صمیمانه تری را برقرار کنیم و به او کمک کنیم تا پیشرفت کند.بعد از صمیمیت، بررسی کنیم که آیا می توانیم به او کمک کنیم که رفتار بهتری داشته باشد؟آیا بعد از صمیمیت، آن فرد رفتار زیرآب زنی اش را ترک می کند؟

ممکن است او در حق ما آنقدر بدی کرده باشد که بگوییم این شخص شایسته ی صمیمیت، دوستی و کمک نیست.یادمان باشد با ایجاد رابطه ی بهتر و صمیمانه تر ، تنش های محیط اطرافمان کمتر خواهد شد.همچنین با ایجاد رابطه ی صمیمانه، فرد زیرآب زن خجالت زده ی رفتارهای منفی قبلی خود خواهد شد.

روش دوم- به دیگران گزارش کامل دهیم

یعنی مدام با دیگران صحبت کنیم و از کارهایمان که در حال انجامش هستیم بگوییم.اینطوری شفاف خواهیم شد.وقتی واضح و شفاف باشیم، افراد زیرآب زن دیگر کاری از دستشان بر نمی آید! چون دیگر چیز پنهانی از ما وجود ندارد که بخواهند راجع به آن صحبت کنند!

هر کاری را که انجام می دهیم در گزارش بنویسیم و تحویل مدیر دهیم.اینطوری همه چیز واضح و آشکار می شود.در این شرایط هیچ فردی نمی تواند به ما بگوید که کم کاری می کنیم.همچنین با گزارش نویسی دیگر کسی نمی تواند اشتباهاتش را تقصیر ما بیندازد.

6 روش برخورد با افراد بد قلق
ادامه ی مطلب

اگر نام ما به نیکی در میان آدم ها جا بیوفتد، افراد دیگر نمی توانند زیر آب ما را بزنند و آنها هستند که نامشان به بدی جا میوفتد و دیگر کاری از دستشان بر نمی آید.

یادمان باشد که اگر مهارت ارتباطی مان ضعیف باشد و نتوانیم توانمندی هایمان را به خوبی ارائه دهیم، یا اگر گزارش کار خوب ننویسیم یا اگر فن بیان خوبی نداشته باشیم، افراد زیرآب زن از ما سوء استفاده خواهند کرد.

هشدار: اگر کار اشتباهی کردیم و شخصی خطایمان را به دیگری گفت، بهترین کار این است که اشتباهمان را بپذیریم، عذرخواهی کنیم و درصدد جبران آن اشتباه بربیاییم.سپس به شخص که اشتباه ما را لو داده است بگوییم که ما انسانیم و هیچ انسانی کامل نیست و هر انسانی اشتباه می کند.

جهت یادگیری روش درست عذرخواهی کردن، آموزش عذرخواهی را مطالعه بفرمایید.

در این مقاله با ۲ روش برخورد با افراد زیرآب زن آشنا شدیم:

  1. با او ارتباط نزدیک تری برقرار کنیم.
  2. به دیگران گزارش کامل دهیم.

دوستان عزیزم مرا در اینستاگرام فالو کنید تا از مطالب آموزشی مفید در زمینه ی مهارت های ارتباطی،بهره مند شوید.جهت فالو کردن،روی لینک زیر بزنید:

اینستاگرام من

برگرفته از:

بیشتر از یک

رسالت من این است که دانش و مهارتم را در زمینه ی علم ارتباطات زیاد کنم و با کیفیت مناسب به دیگران آموزش دهم تا در کنار یکدیگر، کشورمان ایران را جای بهتری برای زندگی کنیم.

اینستاگرام من
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *