سبد خرید

کتاب چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم؟

کتاب چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم؟

تا یکسال پیش  پریسا،آرایشگری در محله ی ما بود که به او مراجعه می کردیم.او با ما احوالپرسی گرم می کرد و گپ می زد.انگار سال ها با او آشنا بودیم.سال پیش او از محله ی ما به جای دیگری نقل مکان کرد.

از این بابت من و مادر خیلی ناراحت شدیم.چند بار چند تا آرایشگاه دیگر را امتحان کردیم اما هیچ کدام به دلمان ننشستند.تا اینکه تصمیم گرفتیم سختی دوری راه را به جان بخریم و دوباره به همان آرایشگر دوست داشتنی قبلی مراجعه کنیم.

این ماجرا نشان می دهد که داشتن روابط عمومی قوی باعث می شود مشتریان از سایر رقبا خرید نکنند.

کتاب چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم؟ را سال نود و هفت تهیه کردم و خواندم.این کتاب نوشته ی خانم لیل لوندز ،ترجمه ی فرخ بافنده ،از نشر بخشایش است.

امسال برای دومین بار آن را مطالعه کردم.هر کتابی را که دوباره می خوانم،با دید دیگری به آن نگاه می کنم و هر بار چیز تازه ای از آن یاد می گیرم.

تا حالا برای شما پیش آمده که کتابی را برای بار دوم بخوانید ولی اینبار دیدتان نسبت به مطالبش تغییر کرده باشد و درک بهتری از آن داشته باشید؟

این کتاب شامل 92 راهکار برای جا کردن خودمان در دل دیگران است.آدم های موفق که بهترین شغل ها،بهترین ازدواج ها و بهترین دوستان را دارند،مهارت های ارتباطی بالایی دارند.

دیل کارنگی در کتاب آیین دوستیابی می گوید چه بسیار آدم های زیبا و  متخصصی که مهارت فنی بالایی دارند اما ضعف ارتباطاتشان مانع از پیشرفت کاری و شخصی آنها می شود.

در زندگی با کسانی آشنا شده ام که از دانشگاه های دولتی مهم تهران فارغ التحصیل شده بودند،اما در ارتباطات ضعیف بودند.بنابراین به موفقیت های شغلی چندانی نرسیدند.شما از این جور آدم ها سراغ دارید؟

آدم هایی هم هستند که مهارت فنی بالا یا ظاهر زیبایی ندارند اما چون ارتباطات قوی دارند،به موفقیت های کاری و شخصی می رسند.

مغازه دارها یا آرایشگرانی را دیده ام که به دلیل مهارت های ارتباطی قوی شان ،مشتریان بسیاری دارند.کسانی را می شناسم که با مهارت های ارتباطی به راحتی استخدام می شوند.

دوستان خوبم برای رسیدن به موفقیت ،نمی توانیم به تنهایی این کار را انجام دهیم.بنابراین نیاز داریم قلب و ذهن آدم ها را تسخیر کنیم تا به کمک آنها به بالای نردبان موفقیت برسیم.

بعضی ها به اشتباه تصور می کنند،دوست داشتنی بودن،ذاتی هست.خبر خوب اینکه دوست داشتنی بودن مهارتی است که با نکات کتاب چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم ، قابل کسب کردن است.

در این کتاب یاد می گیریم که چگونه قلب دوستانمان را به دست آوریم  و بر دیگران تأثیر مثبت بگذاریم.در این کتاب، رمز موفقیت محبوب ترین رهبران دنیا با شما در میان گذاشته شده است.

هر لبخندی،هر اخمی و هر کلمه ای که به زبان می آوریم،می تواند دیگران را به سمت ما جذب کند یا آن ها را فراری دهد.

با به کار گرفتن راهکار های این کتاب،آدم ها، در قلبشان را به روی ما باز می کنند و اگر کسب و کاری داریم،رونق پیدا می کند.

بخش های کتاب

این کتاب شامل نه بخش است.

بخش اول

در بخش اول یاد می گیریم که چطور بدون هیچ حرفی،توجه دیگری را جلب کنیم؟ این بخش شامل نکات جالبی درباره زبان بدن جذاب هست.همچنین به نکاتی در مورد لبخند،ارتباط چشمی ،زبان بدن و تیزحسی اشاره کرده است.

بخش دوم

در بخش دوم یاد می گیریم که چطور بدانیم بعد از گفتن سلام،چه بگوییم؟این بخش شامل نکاتی در مورد شروع گفتگو،ادامه دادن گفتگو،وارد جمع شدن،معرفی آدم ها به هم و در حین گفتگو جذاب به نظر رسیدن هست.

بخش سوم

در بخش سوم یاد می گیریم که چطور مثل یک آدم مهم به نظر برسیم؟ این بخش شامل نکاتی در مورد پرسیدن شغل دیگران،معرفی شغلمان ،باهوش به نظر آمدن حین گفتگو،جلب احترام و محبت دیگران،عادات کلامی نامناسب،نحوه ی خبر بد دادن و با آدمهای مشهور حرف زدن هست.

بخش چهارم

در بخش چهارم یاد می گیریم که چطور در هر جمعی یک خودی باشیم؟در این بخش یاد می گیریم که چگونه یک آدم امروزی به نظر برسیم؟ چگونه زبان هر صنفی را یاد بگیریم؟ چگونه وقتی در شهر یا کشور دیگر هستیم با مردم آنجا حرف بزنیم؟

بخش پنجم

در بخش پنجم یاد می گیریم که چطور با طرف مقابل سیبی به نظر بیاییم که از وسط نصف کرده باشند؟در این بخش یاد می گیریم چطور کاری کنیم که آنها احساس کنند از گروه خودشان هستیم؟چطور کاری کنیم احساس کنند مثل اعضای خانواده شان هستیم؟

همچنین یاد می گیریم چطور منظورمان را به روشنی به مخاطب بفهمانیم؟چطور کاری کنیم طرف مقابل احساس کند با او همدردی می کنیم؟چطور کاری کنیم فکر کنند ما مثل آنها می بینیم،می شنویم و احساس می کنیم؟

همچنین یاد می گیریم چطور من را به ما تبدیل کنیم؟چطور یک داستان شخصی درست کنیم؟

بخش ششم

در بخش ششم یاد می گیریم چطور فرق بین تعریف و چاپلوسی را بفهیمم؟در این بخش یاد می گیریم چطور از دیگران تعریف کنیم تا چاپلوسی نباشد؟

بخش هفتم

در بخش هفتم با آداب مکالمه ی تلفنی آشنا می شویم.

بخش هشتم

در بخش هشتم یاد می گیرم که چطور مثل سیاستمدار ها مهمانی ها را اداره کنیم؟در این بخش یاد می گیریم چطور از رایج ترین اشتباهی که آدم ها در مهمانی می کنند،دوری کنیم؟چطور ورودی به یادماندنی داشته باشیم؟

همچنین یاد می گیریم چطور آدم هایی را ببینیم که می خواهیم ببینیم؟چطور در مهمانی کسی را مخفیانه به خودمان جذب کنیم؟چطور کاری کنیم که طرف مقابل احساس کند مثل یک ستاره ی سینماست؟

همچنین یاد می گیریم چطور با چیزی که به یاد می آوریم،آنها را شگفت زده کنیم؟چطور با مردمک چشم هایمان چیزی را بفروشیم؟

بخش نهم

در بخش نهم یاد می گیریم که چطور دیوار بین خود و دیگران را خراب کنیم؟

دوستان خوبم پیشنهاد می کنم که این کتاب را تهیه کنید و بخوانید تا مهارت های ارتباطی تان ارتقاء پیدا کند:

کتاب چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم؟

دوستان عزیزم من را در اینستاگرام فالو کنید تا از مطالب آموزشی مفید در زمینه ی مهارت های ارتباطی،بهره مند شوید.جهت فالو کردن،روی لینک زیر بزنید:

اینستاگرام من

دیدگاه‌ها ۴