سبد خرید

کارهایی که فقط آقایان جذاب برای قرار ملاقات انجام می دهند[فیلم زبان بدن خانم علاقمند به آقا و زبان بدن آقای جذاب]

کارهایی که فقط آقایان جذاب برای قرار ملاقات انجام می دهند[فیلم زبان بدن خانم علاقمند به آقا و زبان بدن آقای جذاب]

فهرست

چگونه قرار ملاقات بگذاریم؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دختری علاقه مند شده اید اما تردید دارید که آیا او هم تمایل به برقراری ارتباط با شما را دارد یا نه. اینکه در کجا دختر مورد علاقه تان را دیده اید، اهمیتی ندارد، در مهمانی،دانشگاه، محل کار، خیابان،شبکه های اجتماعی و… اینجا مهارت های ارتباطی جهت رو به رو شدن با آن دختر است که اهمیت دارد.در این مقاله یاد می گیرید که چطور با وجود ترس از نه شنیدن، به دختری که علاقه دارید، پیشنهاد قرار ملاقات دهید و چگونه قرار ملاقات بگذاریم؟

مطرح کردن پیشنهاد قرار ملاقات به همین آسانی ها نیست.چون اگر این کار را اصولی انجام ندهید ممکن است از پیشنهاد شما برداشت بد کند یا نظرش نسبت به شما منفی شود و فرصتتان را از دست بدهید.

برای مطرح کردن پیشنهاد قرار ملاقات، بهتر است مراحل زیر را به کار ببرید:

مرحله ی اول: او را بشناسید

شناخت نسبی از او برای شروع ارتباط، لازم است. بعد از اینکه سرصحبت را با او باز کردید، در میان صحبت هایتان با پرسیدن سؤالات مختلف، کشف کنید که چه چیزهایی را دوست دارد و چه چیزهایی را دوست ندارد.

جهت شناخت بهتر او  آموزش دنیای مطلوب را مطالعه بفرمایید.

از پرسیدن سؤال هایی راجع به علاقمندی هایش خودداری نکنید. پرسیدن سؤال به او نشان می دهد که به او توجه و علاقه دارید. همچنین با پرسیدن سؤالات مختلف، شناخت بهتری از او پیدا خواهید کرد.

سؤال پرسیدن از علاقه های او به این معنی نیست که به او به دروغ بگویید: هر چی تو دوست داری، من هم دوست دارم! چون این دروغ، از جذابیت شما می کاهد.

برای ساخت ارتباط اولیه، لازم است با سؤال پرسیدن، شباهت های همدیگر را پیدا کنید. مثلاً اگر پرسیدید: شما از چه رنگی خوشتون میاد؟ و او گفت: صورتی. نگویید: من از صورتی بدم میاد! چون اینطوری به جای یافتن شباهت ها، با قدرت دنبال اختلاف و تفاوت هایتان می گردید که این کار، شما را از هم دور می کند.

اگر از چیزی خوشتان نمی آید، فقط کافیست بگویید: ا! چه جالب! پس تا جای ممکن دنبال شباهت ها بگردید تا ارتباط بهتری شکل بگیرد.

یکی از فایده های سؤال پرسیدن از علاقه های او، این است که وقتی او از علائقش برای شما صحبت می کند، حس خوبی می گیرد و ناخودآگاه از شما خوشش میاد. چون آدم ها خیلی دوست دارند که از خودشان بگویند. موافقید؟

یادتان باشد که برای حفظ تعادل گفتگو شما هم از علاقه هایتان بگویید. خاطره های خوب از خودتان تعریف کنید. لطیفه های بامزه و مؤدبانه بگویید. چون در غیر این صورت، گفتگو به صورت یک طرفه و کسل کننده درخواهد آمد.

برای یادگیری بیشتر مهارت سرصحبت باز کردن، گفتگو کردن و اینکه چگونه در حین گفتگو برای طرف مقابل جذاب به نظر برسید، کتاب رایگان جرقه را بخوانید.

حریمش را بشناسید

قبل از مطرح کردن پیشنهاد قرار ملاقات، بدانید که دختر مورد علاقه تان از نظر فرهنگی چه مدل آشنایی را می پسندد؟

بطور مثال برای آشنایی با دختری از یک خانواده ی مذهبی و سنتی یا دختری در یک روستا یا شهر کوچک که امکان قرار ملاقات گذاشتن در آنجا نیست، بهتر است از راه خواستگاری و با خانواده اقدام کنید.

چون اگر در این شرایط به تنهایی جلو بروید ممکن است آن دختر فکر کند که قصد بدی دارید. همچنین این کار ممکن است برای آن دختر و خانواده اش آبرو ریزی حساب شود.

مرحله ی دوم: درخواست قرار ملاقات کنید.

نکاتی که بهتر است قبل از در خواست قرار ملاقات، در نظر بگیرید:

برای شرایط احتمالی آینده از قبل آماده شوید

مطمئن شوید

اگر دختر مورد علاقه ی شما از اعضای فامیل، همکلاسی یا همکار شماست، احتمالا زمان زیادی را با او گذرانده اید. گذراندن زمان زیاد و داشتن تاریخچه ی مشترک، باعث ایجاد عادت می شود.

گاهی این عادت به دیدن یکدیگر ، با احساس علاقه اشتباه گرفته می شود یا حتی باعث ایجاد علاقه می شود. اشکال این علاقه این است که با نزدیک تر شدن و شناخت بیشتر، به سرعت از بین می رود.

اگر تصمیم به ابراز علاقه به فردی آشنا دارید، ابتدا او را خوب بشناسید و از انتخابتان مطمئن شوید. اینگونه قبل از با خبر شدن فامیل یا دوستان مشترک، به رابطه خاتمه می دهید.

برای جواب مثبت برنامه داشته باشید

با جواب مثبت گرفتن، وارد یک رابطه می شوید. قبل از ایجاد رابطه، خودتان را به خوبی بشناسید. چه خواسته ای از این رابطه دارید؟ دلیل علاقه مندی شما به این شخص چیه؟ از او چه انتظاراتی دارید؟

اگر او از اعضای فامیل یا همکار یا طوری هست که هر روز او را می بینید به فکر رابطه ی موقتی و سرگرم کننده نباشید. چون اگر وارد رابطه ی کوتاه مدت با این شخص شوید، نتایج بدی را برای هر دویتان خواهد داشت.

چون وقتی رابطه به هم بخورد دیگر نمی توانید از دیدن او دوری کنید. پس از قبل در مورد احتمال به هم خوردن این رابطه و نحوه ی برخوردتان با این شرایط با او صحبت کنید.

اگر او از اعضای فامیل یا همکار است از قبل با هم توافق کنید که فامیل ها یا همکاران تا چه حد در مورد رابطه ی شما بدانند.

شرایط زمانی و مکانی که پیشنهاد قرار ملاقات می دهید،چگونه باشد؟

در زمان و مکان مناسب، پیشنهاد قرار ملاقات را مطرح کنید. زمانی برای پیشنهاد مناسب است که او تنهاست و کسی اطرافتان نیست. در شرایط مکانی و زمانی مناسب، احتمال جواب مثبت دادنش بیشتر است.

چگونه قرار ملاقات بگذاریم؟

اگر دلتان می خواهد کسی را که دیده اید، دوباره ببینید، بهترین راه برای خارج شدن از گفتگو، تقاضای قرار ملاقات است. بهترین راه برای اینکه به دختری نشان دهید که دوستش دارید این است که به او درخواست دهید که جهت آشنایی بیشتر با هم به بیرون بروید.

اگر واقعا به دیدن دوباره ی آن فرد علاقه دارید، هیچ وقت نگویید یک روز قرار بذاریم همدیگر را ببینیم! بلکه جزئیات قرار بعدی را مشخص کنید. بهتر است جا یا فعالیتی را پیشنهاد کنید که علاقه مشترکتان است.

از او بپرسید که چه زمانی برای ملاقات برایش مناسب است؟ سپس برای آن زمان برنامه ریزی کنید. از هر گونه بی برنامگی خودداری کنید. بدانید که قرار است به کجا بروید و چه کار کنید.

برنامه داشتن، اولین ملاقات را آرامشبخش و احتمال دیدارهای بعدی را بیشتر می کند. چون به او نشان می دهد که آدم دقیق و مسئولیت پذیری هستید و مسئولیت فراهم کردن زمانی خوشایند را برای او به عهده گرفته اید.

شما میزبان و دعوت کننده هستید. پس بهتر است به جای اینکه بپرسید: خُب، کجا بریم؟ یا دوست داری کجا بری؟ خودتان با یک جستجو در گوگل دو تا از کافی شاپ ها یا رستوران های مناسب را پیدا کنید و آنها را به او پیشنهاد دهید و اجازه دهید تا او از بین آن دو یکی را انتخاب کند.

با حق انتخاب دادن، هم به سلیقه ی اش احترام گذاشته اید و هم توانایی مدیریت امورتان را به او نشان داده اید.

بهتر است درخواست قرار ملاقات را به صورت کاملاً واضح، صریح، شفاف و با اعتماد به نفس مطرح کنید:

 • زهرا جان، از همصحبتی باهات لذت بردم. جمعه ی هفته آینده، صبح زود می تونی بیایی با هم به کوه بریم؟
 • نرگس جون، از آشنایی باهات خوشحالم. موافقی این پنجشنبه به کافه شمرون بریم و یک چای با هم بخوریم؟
 • خانم صادقی، می خوام شام دعوتتون کنم، همین پنجشنبه وقت دارید؟

به این ترتیب هم علاقه مان را به او نشان داده و هم از او برای دیدار مجدد دعوت کرده ایم.

نکته: در فرهنگ ایرانی، هنگام آشنایی آقا با خانم بهتر است آقا، پیشنهاد قرار بعدی را بدهد و از خانم بپرسد چه روز و ساعتی برای شما مناسب است؟ چون در ایران رسم بر این است که در قرار ملاقات های اول آقا دونگ خانم را حساب کند، به همین دلیل آقا پیشنهاد قرار بعدی را می دهد.

چگونه قرار ملاقات بگذاریم؟

جملات نمونه برای پیشنهاد قرار ملاقات بعدی:

 • دوست ندارم امشب همه وقتتون رو بگیرم. امکان داره که بعدا بتونم ملاقاتتون کنم؟
 • در سمینار بعدی هم حضور دارید؟
 • شماره ام رو بهتون می دم تا اگه دوست داشتید، در فرصت های بعدی با هم در ارتباط باشیم.
 • به جای اینکه بگویید: می تونم شماره تون رو داشته باشم؟ بگویید: می تونم بدونم بهترین روش ارتباطی با شما چی هست؟ (دلیل بهتر بودن جمله ی دوم این است که اگر طرف مقابل تمایل به دادن شماره اش نداشته باشد، تحت فشار قرار نمی گیرد. از طرفی اگر هم شماره اش را نداد، شما ضایع نمی شوید!)
 • امکان داره که شما رو دوباره ببینم؟
 • امکان داره با شما تماس بگیرم تا در وقت مناسب دوباره همدیگر رو ببینیم؟
 • می تونم از شما دعوت کنم بریم یک چای با هم بخوریم؟
 • شما به کوهنوردی علاقه دارید.دوست دارید آخر هفته با هم کوه بریم؟
 • می تونم این هفته با شما تماس بگیرم تا بیشتر با هم صحبت کنیم؟
 • پارک هنرمندان، جشنواره ی غذاهای محلی گذاشته، می تونیم بریم آنجا یه قدمی بزنیم و با هم یک چیزی بخوریم. نظرتون چیه؟
 • من از گفتگومون درباره ی راه های برقراری ارتباط موثر،  لذت بردم. انگار ما دو تا به این موضوع علاقه ی مشترک داریم. می تونم از شما بخوام پنجشنبه ی دیگه باهم دوباره چای بخوریم و راجع به این موضوع صحبت کنیم؟
 • یادم میاد گفتید که به نقاشی علاقه دارید. موزه ی هنرهای معاصر در خیابان کارگر شمالی، یه نمایشگاه جدید برگزار کرده، این جمعه میایید باهم یک سری به اونجا بزنیم؟
 • هفته ی دیگه، چه روزی برای شام آزادید؟
 • دوست دارم با هم یک شامی بخوریم، چه موقعی وقتتون آزاده؟
 • یادم میاد گفتید از طرفدارهای اصغر فرهادی هستید، من هم ازش خوشم میاد. اگه دوست داشته باشید می تونیم این هفته بریم آخرین فیلمش رو با هم ببینیم.

زمانی که برای اولین یا دومین پیشنهاد قرار ملاقات تماس می گیرید، نپرسید: جمعه شب آزادی؟ ممکن است در این مرحله طرف مقابل مایل به دیدن شما باشد یا نباشد، یا ممکن است بخواهد بداند دلیل دعوت شما چیست؟

بنابراین قبل از این که از او سوال کنید که آیا مایل است با شما ملاقات کند یا نه، یک دلیل مطرح کنید، بطور مثال بگویید: مدتیه که می خوام به موزه ی ایران باستان برم. دوست داری پنجشنبه با هم بریم؟

نکته:بهتر است به طرف مقابل حق انتخاب زمان مناسب را بدهید.

اقدامک: اینبار اگر خواستید کسی را دوباره ببینید،از یکی از روش های گفته شده، او را به یک فعالیت دعوت کنید.

هیچ فشاری را برای برقراری دوستی به او وارد نکنید

خانم ها از اینکه کسی آنها را تحت فشار قرار دهد، خوششان نمی آید. بنابراین از گفتن بدون مقدمه ی جملات زیر خودداری کنید:

 • خوشحال می شم اگه افتخار دوستیتون رو بهم بدین!
 • با من دوست می شی؟!

پرسیدن این سؤالات برای خانم ها خوشایند نیست. چون خانم ها دوست دارند که یک رابطه ی عاشقانه، بدون اجازه، بدون تحت فشار قرارگرفتن، به تدریج و با گذر زمان، برایشان اتفاق بیوفتد.

به او برای فکر کردن فرصت دهید

شاید آن دختر برای قبول پیشنهاد شما نیاز به زمان و فکر کردن داشته باشد. پس به او یک روز و زمان مشخص را پیشنهاد دهید تا دوباره به او مراجعه کرده و جوابتان را بگیرید:

 • می دونم که برای فکر کردن نیاز به زمان دارید. نظرتون چیه که روز یکشنبه بهم جواب بدید؟

انتظار نه شنیدن را داشته باشید

احتمال دارد که با وجود تمام تلاش هایتان طرف مقابل تمایل به برقراری ارتباط با شما را نداشته باشد. به نظرش احترام بگذارید. در این شرایط هر روز با او تماس نگیرید و به ایجاد رابطه اصرار نکنید. ارتباطتان را به حالت عادی برگردانید و همچنان به یکدیگر احترام بگذارید.

دیگر به دنبال راضی کردن او یا پیدا کردن واسطه نباشید. پیش افراد فامیل یا دوستان مشترک از او بدگویی نکنید. اگر قبلا رازی را با شما در میان گذاشته، همچنان رازدار باشید. از عکس ها یا اطلاعاتش سوءاستفاده نکنید. به شخصیت یا احساساتش ضربه نزنید.

با وجود ناراحتی تان از شنیدن جواب منفی، محترم و مؤدب باقی بمانید

اگر جوابش منفی بود رفتارتان همچنان دوستانه باشد. به صحبت خاتمه دهید و مؤدبانه خداحافظی کنید. این اتفاق را یک تجربه بدانید.

به این فکر کنید برای دفعه بعدی که از یک دختر  خوشتان آمد، چطور رفتارتان را بهتر کنید. این نه شنیدن به معنی دوست داشتنی نبودن شما نیست. آدم ها سلیقه های مختلفی دارند. شما فقط مطابق با سلیقه ی آن شخص نبوده اید، همین. بنابراین با نه شنیدن، ناامید نشوید و دوباره به زندگی عادی ادامه دهید.

اگر جوابش مثبت بود، چه کار کنید

اگر جوابش مثبت است، حالا خوشحال و هیجان زده هستید. پس به او ابراز خوشحالی کنید:

 • از اینکه می تونم با شما بیرون برم، خوشحالم.

توضیحات لازم را به او بدهید

اگر لازم است، افرادی که فعلا نباید از پیشنهاد قرار ملاقات شما مطلع شوند را برایش مشخص کنید(فامیل ها،همسایه ها،همکاران).

کجاها را برای قرار ملاقات پیشنهاد دهید؟

بهترین جا برای قرار ملاقات اول، جایی است که بتوانید به راحتی با هم حرف بزنید و همدیگر را بشناسید و لحظات خوبی با هم داشته باشید. جایی که سر و صدا نباشد و بتوانید به خوبی به حرف های هم گوش دهید.

مکان پیشنهادی برای ملاقات جایی باشد که کاملا حواستان به هم جمع باشد. بطور مثال یک کافی شاپ شلوغ که در آنجا نه جای پارک پیدا می شود، نه جای مناسب برای نشستن و نه خوراکی مناسب و صدایتان در آنجا به سختی به هم می رسد، مکان مناسبی نیست. همچنین مکانش خیلی دور نباشد که زمان زیادی را در راه باشید.

مکانی را انتخاب کنید که قبلا رفته اید و برایتان آشناست. در آنجا خوراکی را انتخاب کنید که قبلا امتحان کرده اید و خوردنش برایتان راحت است. چون اگر خوراکی جدیدی باشد که خوردنش را بلد نیستید، باعث دستپاچگی و پرت شدن حواس شما می شود.

به عنوان میزبان، زودتر از طرف مقابل سر قرار حاضر شوید تا اوضاع را بررسی کرده و میز مناسب را انتخاب کنید و کمی قبل از رسیدنش منتظرش بمانید. این کار برای او خوشایند است.

با توجه به فضای رسمی، نیمه رسمی یا اسپرت بودن محل قرار، پوششتان را انتخاب کنید. فضای رسمی، مثل جلسه ی خواستگاری با حضور خانواده ها. فضای نیمه رسمی، مثل کافی شاپ یا رستوران. فضای اسپرت، مثل کوه یا پارک.

یادتان باشد که با دهان پر حرف نزنید چون چهره ی خوشایندی ندارد.

ممکن است نیاز باشد جایی را از قبل رزرو کنید.

یک خانم در بیست ثانیه ی اول ارتباط، شما را بر اساس پوششتان قضاوت می کند. یعنی بر این اساس تصمیم می گیرد که از شما خوشش می آید یا نه. بنابراین سر و وضعتان مرتب باشد. برای دختری که قصد ازدواج دارد، موی بلند، ریش آشفته و ظاهر ژولیده پولیده ی آقا، احساس ناامنی می آورد. خانم ها به اولین چیزی که نگاه می کنند، کفش آقاست. یادتان باشد لباستان تمیز و اتو کشیده، کفشتان پاکیزه و واکس زده و زیر ناخن هایتان پاک باشد. ظاهر مرتب شما به خانم نشان می دهد که می توانید امنیت او را فراهم آورید.

حواستان به بوی تن و دهانتان باشد. در مورد این بوها از نزدیکتان نظرخواهی کنید چون آدم ها به بوی بد خودشان عادت دارند و متوجه اش نیستند. مگر اینکه کسی به آنها آگاهی دهد. بوی بد، خانم ها را از شما دور می کند.

بهتر است زمان قرار ملاقات، یک ساعت و نیم باشد. چون بیشتر از این زمان، باعث دلزدگی و خستگی خانم خواهد شد.

جای مناسب برای قرار ملاقات

در قرار ملاقات های اول، بهتر است برنامه ای که می ریزید بیشتر از خودتان برای طرف مقابل جذابیت داشته باشد. فکر نکنید اگر شما کوهنوردی دوست دارید، پس طرف مقابل حتما باید با شما بیاید.

به طور مثال اکثر خانم ها خیلی از مکان های ورزشی خوششان نمی آید. آقایان هم معمولا به پاساژگردی علاقه ای ندارند. بعد از چند جلسه که بیشتر با هم آشنا شدید، می توانید جاهای مورد علاقه خود را به طرف مقابل، پیشنهاد دهید.

بهتر است فعالیتی که انتخاب می کنید، با گفتگوی اولیه شما مرتبط باشد. بطور مثال اگر طرف مقابل گفته بود تماشای فیلم را دوست دارد، با آمدن فیلم جدید، فرصت دیدار با او فراهم می شود.

اگر در فعالیت یا جاهای جدیدی که دوستتان به شما پیشنهاد می کند، شرکت کنید، نشان دهنده پذیرش و استقبال شما از افکار و عقاید اوست. دوستتان از اینکه توانسته شما را وادار به انجام کاری کند که خودش از آن لذت می برد، احساس خوشایندی خواهد داشت.

در نتیجه او نیز در فعالیت های پیشنهادی شما شرکت خواهد کرد. اینگونه از علاقمندی های یکدیگر آگاهی پیدا می کنید و شناختتان نسبت به هم بیشتر می شود.

یادآوری: برای اینکه نفوذ بگذارید، لازم است قبلش نفوذ بپذیرید.

هشدار: جهت شناختن یا آشنایی بیشتر یک نفر، برای قرار ملاقات، سینما یا تئاتر را انتخاب نکنید.چون برای شناختن به گفتگو کردن نیاز دارید که در اینجور جاها امکان آن نیست.

هر چقدر تجربیات و خاطرات مشترک بیشتری باهم داشته باشید، دوستی تان عمیق تر خواهد شد. گذر زمان و تجربیات مشترک، دو عامل مهم شکل گیری دوستی ها هستند.

یادآوری به خانم ها: یادتان باشد، وقتی کسی شما را به چیزی دعوت می کند، کمی با او همکاری کنید. بطور مثال اگر پرسید پنجشنبه بریم یا جمعه؟ یا اگر پرسید بریم پیاده روی یا دوچرخه سواری؟ یا پرسید بستنی میوه ای دوست داری یا شکلاتی؟ در جواب نگویید: فرقی نمی کنه!

جمله فرقی نمی کنه دو تا مفهوم دارد که هیچ کدام مثبت نیست. یا منظورتان این است که به او یا دادن جواب به او علاقه ندارید یا اصلا نمی دانید چه چیزی را دوست دارید!

جواب درست به سوالات او اینگونه است: پنجشنبه خیلی عالیه. ترجیح می دم بریم دوچرخه سواری. من بستنی شکلاتی رو دوست دارم.

آداب قرار ملاقات

زبان بدن

یک خانم در بیست ثانیه ی اول ارتباط، شما را بر اساس زبان بدنتان، قضاوت می کند. یعنی بر این اساس تصمیم می گیرد که از شما خوشش می آید یا نه.

نکته ی مهم: از جویدن آدامس خودداری کنید چون چهره ی ناخوشایندی دارد.

برای نمایش ویدئو ( ژست برنده در قرار ملاقات ) بر روی لینک کلیک کنید.

برای نمایش ویدئو ( حالت قامت اشتباه در قرار ملاقات ) بر روی لینک کلیک کنید.

برای نمایش ویدئو ( حالت اشتباه دست ها در قرار ملاقات ) بر روی لینک کلیک کنید.

رفتارهای حمایتگرانه

در اولین قرار ملاقات، دوست داشتنی باشید. یعنی رفتارهای بدنی حمایت گرانه داشته باشید. هنگام عبور از در، در را برایش باز کنید. حتماً اجازه دهید اول خانم از در عبور کند. 

زمان نشستن روی صندلی، اگر شما صندلی اش را عقب بکشید تا بنشیند، بسیار زیباست. اگر این حرکت را دوست ندارید، حداقل با دستتان او را به سمت صندلی اش هدایت کنید. در ماشین را برایش باز کنید.

زمان خرید خوراکی یا تاکسی گرفتن، دنبال تخفیف گرفتن یا ارزانی نباشید و نگویید چقدر گرونه! چون این رفتارها در قرارهای اول روی دختر اثر منفی میگذارد.

به عنوان میزبان، پول چای یا قهوه اش را حساب کنید. سفارش قهوه یا چای در یک کافی شاپ برای بار اول مناسب است.

زمانی که گارسون سفارشتان را روی میز می گذارد، با کمی جا به جا کردن لوازمی که روی میز هست، مثلاً نزدیک کردن بشقاب ها به سمتش، نشان دهید که به او اهمیت می دهید. یادتان باشد که به عنوان میزبان، به خوبی از او پذیرایی کنید و حواستان باشد که به اندازه ی کافی میل کرده باشد و سیر شده باشد.

در پایان قرار ملاقات، پیشنهاد دهید که او را برسانید و اگر امکان رساندنش را ندارید، مطمئن شوید که تاکسی یا آژانس گرفته است و رسیدنش را جویا شوید.

 

چی بگید؟

تعدادی سؤالات جالب را از قبل آماده کنید. شما میزبان هستید و مدیریت حرف هایی که بین شما و طرف مقابل رد و بدل می شود، بر عهده ی شماست.

با پرسیدن این سؤالات، علاوه بر اینکه از خودتان می گویید، به او هم اجازه ی صحبت کردن می دهید و تعادل گفتگو حفظ خواهد شد.

برای آماده کردن، سؤالات مناسب، کتاب جرقه را به رایگان تهیه کنید و بخوانید.

شوخ طبع باشید

شوخ طبعی، آقایان را جذاب و دوست داشتنی می کند. خانم ها از آقایانی خوششان می آید که آنها را می خندانند.

بنابراین از قبل برای خنداندنش، تعدادی لطیفه و خاطرات بامزه آماده کنید.

برای اینکه یاد بگیرید چگونه شوخ طبع باشید تا دلش را به دست بیاورید، آموزش شوخ طبعی را بخوانید.

مثبت باشید

هر قرار ملاقاتی با تعدادی اتفاق پیش بینی نشده، همراه می شود. بروز اتفاقات ناخوشایند، یک فرصت خوب برای شماست تا مدیریت بحران و قدرت رهبری تان را نمایش دهید.

مثلاً واکنش شما به ترافیک، نحوه ی رفتار سایر رانندگان و عابرین پیاده و جای پارک پیدا نشدن، خیلی مهم است. غُرزدن در ترافیک، مدام دست روی بوق گذاشتن، بد و بیراه گفتن به سایر رانندگان و عابرین پیاده و بی تابی به خاطر جای پارک پیدا نشدن، اثر بدی رویش می گذارد و دیدش به شما منفی خواهد شد.

خانم ها از آقایانی که با یک اتفاق ناخوشایند کوچک، دستپاچه و درمانده می شوند، خوششان نمی آید. بنابراین وقتی یک اتفاق منفی رخ داد، بگویید: حله، درستش می کنیم. با گفتن این جمله، به صورت یک مرد توانمند، جذاب و مثبت نمایش داده می شوید.

چطور در قرار ملاقات با زبان بدن ابراز علاقه کنید؟

یکی از راه های ابراز علاقه به یک دختر این است که از زبان بدنتان برای فرستادن علامت های دوست داشتن به او استفاده کنید. با زبان بدن به طرف مقابل نشان می دهید که دوستش دارید، بدون اینکه چیزی بر زبانتان بیاورید.

از جمله اینکه با او به صورت مداوم ارتباط چشمی برقرار کنید.هنگام گفتگو، مهارت گوش دادن را به کار بگیرید.جوری که او حس کند که با تمام وجودتان به او گوش می دهید.

قرار ملاقات با دختر

نحوه ی ارتباط چشمی زمان گوش دادن

برای نمایش ویدئو ( روش ارتباط چشمی در قرار ملاقات ) بر روی لینک کلیک کنید.

هنگام گوش دادن، از خمیازه کشیدن بپرهیزید. چون اینطوری به صورت یک آدم بی انرژی و بی حوصله نشان داده می شوید! هنگام گوش دادن جهت پاها و بدنتان به سمت او باشد. با این زبان بدن، او به این فکر می افتد که شما دوستش دارید.

برای نمایش ویدئو ( جهت بدن در قرار ملاقات ) بر روی لینک کلیک کنید.

زبان بدن در قرار ملاقات

 

یادتان باشد که در به کار گیری این مدل زبان بدن(تمایل به جلو) افراط نکنید چون افراط در این کار شما را به صورت یک آدم ضعیف و نیازمند نشان می دهد و از جذابیت و اقتدار مردانه ی شما می کاهد. پس فقط هر از چندگاهی کمی به جلو متمایل شوید. با زبان بدن مردانه، قدرت و تسلط تان را نشان دهید. در زبان بدن مردانه، حجم بدن، بزرگ نشان داده می شود. فیلم زبان بدن یک مرد قدرتمند را در زیر ببینید تا چگونگی این موضوع دستتان بیاید.

برای نمایش ویدئو ( زبان بدن خانم علاقمند به آقا و زبان بدن آقای جذاب ) بر روی لینک کلیک کنید.

جهت یادگیری بیشتر گوش دادن فعال، در دوره آنلاین روش حرفه ای گوش دادن شرکت کنید.

کاملا طبیعی است که در قرار ملاقات اول، مضطرب باشید. او هم مضطرب است. پس این احساس اضطراب را بپذیرید و با کشیدن چند نفس عمیق شکمی قبل از شروع جلسه، رفتارتان را کنترل کنید. هر چقدر کمتر دستپاچه باشید، زمان راحتتری را با هم خواهید گذراند.

در این ویدئو به شما آموزش می دهم که چطور قبل از شروع جلسه، با کشیدن نفس های عمیق، آرام تر شوید:

برای نمایش ویدئو ( چگونه قبل از قرار ملاقات آرام شویم ) بر روی لینک کلیک کنید.

برای نمایش ویدئو ( روش جلوگیری از رفتارهای نشان دهنده استرس در قرار ملاقات ) بر روی لینک کلیک کنید.

در مورد ادامه ی رابطه تصمیم بگیرید

اگر در ملاقات اول، او را دختر مناسبی برای ازدواج می بینید از او بخواهید که بار دیگر همدیگر را ببینید:

 • بعد از دیدارمون حس مثبتی نسبت به شما پیدا کردم و دلم می خواد شما رو بیشتر بشناسم. مایلید ارتباطمون رو یه کم بیشتر کنیم تا شناختمون از هم بیشتر بشه؟ نظرتون چیه؟

در غیر اینصورت به او جمله ی زیر را بگویید و رابطه را قطع کنید:

 • از اینکه وقتتون را در اختیارم گذاشتید، ممنونم.

سوالات مناسب در طول قرار ملاقات های بعدی

در قرار ملاقات های بعدی، با گفتگو کردن و سؤال پرسیدن علاقه ها و سلیقه های او را بشناسید.

نمونه سوالات مناسب در طول قرار ملاقات های بعدی:

 • چه خوب شد که باز هم شما رو دیدم. واقعا خوشحالم که تونستید در این برنامه با من همراهی کنید.
 • دوستان صمیمیت چه کسانی هستند؟
 • تعطیلاتت رو چگونه می گذرونی؟
 • چه غذاهایی رو دوست داری؟
 • کدوم دانشگاه درس خواندی؟
 • ما دوتا خواهر و برادر هستیم. شما چطور؟
 • چطور شد که به تهران اومدی؟
 • تفریح و سرگرمیت چیه؟
 • تابستون ها چه کار می کنی؟

هشدار: برای مدت زمانی که با طرف مقابل هستید، پاسخ دادن به موبایل را کنار بگذارید، مگر منتظر تماس مهمی باشید که از قبل آن را اعلام کرده اید. اگر هنگامی که موبایل زنگ خورد آن را جلوی چشمان طرف مقابل خاموش کنید، به او نشان داده اید که برایش ارزش و احترام قائل هستید. تلفن موبایل نباید مزاحم اوقات شما شود.

چطور عشق خود را بیان کنید؟

خیلی سریع ابراز علاقه نکنید. اگر روز قبل دختری را دیده اید، دفعه ی بعد بلافاصله ابراز علاقه نکنید. لازم است که قبل از ابراز علاقه طرف مقابل را خوب بشناسید. شناخت او به حداقل سه ماه هفته ای یک جلسه بیرون رفتن نیاز دارد.

ابراز علاقه ی زود هنگام و گفتن دوستت دارم در همان دو سه جلسه ی اول آشنایی، باعث ترس و عقب نشینی خانم ها می شود. عشق و محبت آرام آرام شکل می گیرد.

پس به دختری که فقط چند ساعت یا چند روز است که او را می شناسید، ابراز علاقه نکنید.

قبل از ابراز علاقه مطمئن شوید که آن دختر شما را دوست دارد. علامت هایی که نشان می دهند طرف مقابل به شما علاقه دارد:

 • به شوخی ها و جوک های مؤدبانه ی شما می خندد.
 • هنگام گفتگو، چشم از شما بر نمی دارد.
 • چشم در چشم شما نگاه می کند و لبخند می زند.
 • هنگامی که او را برانداز می کنید، لبخند می زند و نگاهش را به پایین می اندازد.(خجالت می کشد.)
 • از حرکات شما تقلید می کند. مثلا وقتی لیوان را جهت نوشیدن بلند می کنید، او هم همین کار را می کند.
 • تمایل دارد به گفتگو کردن با شما ادامه دهد. وقتی حرفتان قطع می شود، با پرسیدن سؤال به گفتگو ادامه می دهد. همیشه به دنبال بهانه ای برای گفتگو کردن با شما می گردد.
 • هنگام صحبت کردن با شما از حرکات دست هایش استفاده می کند. وقتی دستهای دختر، آزادانه حرکت می کنند یعنی او در کنار شما احساس امنیت و راحتی می کند.
 • برای نزدیک شدن به شما دنبال بهانه می گردد.
 • دلش می خواهد که در مورد شما بیشتر بداند. جزئیات حرف های قبلی تان را به خاطرش می آورد.
 • او درمورد خانواده، گذشته، سلیقه غذایی، موسیقی، فیلم و مسائل گوناگون شما سؤال می پرسد. انگیزه ی اصلی او این اسـت كـه عـلاقه ها شما را بشناسد تا بتواند خود را دارای علایق مشابه بــا شما نموده و همبستگی بیشتری را با شما به وجود بیاورد. مثلا اگر شما از سریال های ترکیه ای خوشتان نمی آید، او هم یکدفعه از این كار بدش می آید!
 • یك دختر علاقه مند، دوست دارد در مورد برنامه های آینده و كارهایی كه می توانید با هم انجام دهید اشتیاق نشـان دهد.در حقیقت او اکثر اوقات چیزی مثل این را می گوید: وای…تـو هـم ازکوهنوردی خوشت میاد؟ باید یه بار با هم بریم. اگر او چنین گفت، شك نكنید كه دوست دارد از او بخواهید که با شما به کوه بیاید.
 • وقتی حواستان نیست، به شما خیره می شود. وقتی متوجه نگاهش می شوید، نگاهش را از شما می دزدد!
 • هنگام صحبت، دست ها و پاهایش را در جهت شما قرار می دهد.
 • هنگام صحبت، به طرف شما خم می شود.
 • هنگام گفتگو با شما، با موهایش بازی می کند و یا با شال و روسری اش ور می رود.
 • جواهراتش مثل گوشواره اش را نوازش می کند. یا دسته ی عینک یا لیوان یا قاشقش را لمس می کند.
 • وضع مالی شما را بررسی می کند. شغلت چیه؟ ماشینت چیه؟ کجا زندگی می کنی؟

برای آشنایی با زبان بدن خانمی که به شما علاقه دارد، بخشی از فیلم قبل از طلوع (before sunrise) را در زیر ببینید. همچنین در این فیلم زبان بدن مردانه، قوی و با اعتماد به نفس آقای جذاب را هنگام سر صحبت باز کردن و قرار ملاقات گذاشتن مشاهده می کنید. لطفا فیلم را تا آخر ببینید چون زبان بدن قرار ملاقات در آخر فیلم هست.

برای نمایش ویدئو ( زبان بدن خانم علاقمند به آقا و زبان بدن آقای جذاب ) بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین قبل از گفتن دوستت دارم، نیاز هست که به مدت حداقل سه ماه، هفته ای یکبار همدیگر را ملاقات کنید. در طول این مدت از هرگونه رابطه جنسی خودداری کنید. حالا بعد از سه ماه رفت و آمد اگر تشخیص دادید که طرف مقابل  هم به شما علاقه دارد، می توانید احساس خود را به صورت مستقیم به او نشان دهید.

ابراز علاقه ی مستقیم

از طریق پیامک و شبکه های اجتماعی ابراز علاقه نکنید. شجاع باشید و به صورت حضوری و چشم در چشم به او ابراز علاقه کنید. یادتان باشد به هر دختری ابراز علاقه نکنید. تنها به دختری ابراز علاقه کنید که ارزشش را داشته باشد.

برای اینکه هنگام گفتن دوستت دارم، اعتماد به نفس داشته باشید، چه کار کنید؟

اگر فکرهایی مثل “اگه نه گفت چی؟! ” سراغتان آمد، با خود بگویید: اگه نه گفت، وحشتناک و افتضاح نیست! فقط برام ناخوشاینده و بعدش هم رفتارم رو بازبینی می کنم و دفعه ی بعد بهتر عمل می کنم، همین!

بعد از این، اگر دوباره فکر “اگه نه گفت چی؟!” آمد، از فکرتان تشکر کنید که: فکر عزیز، مرسی که بهم یادآوری کردی! و سپس بدون توجه و درگیری با این فکر، ترستان را بپذیرید و با وجود ترستان، ترستان را بپذیرید و تا دیر نشده، فقط اقدام کنید.

صداقت و سادگی

یادتان باشد اگر مردانه و  از روی صداقت، جمله ی دوستت دارم را بیان کنید، بهترین راه برای ابراز علاقه است. اینطوری آن دختر جذب شجاعت و صداقت شما خواهد شد.

ابراز علاقه در قرار ملاقات

به پیش بینی های منفی توجه نکنید

ممکن است جواب نه بشنوید یا ممکن است رابطه ی خوبی را با هم داشته باشید. ممکن است با هم ازدواج کنید و حتی بچه دار شوید. ممکن است رابطه تان با شکست مواجه شود. هر زمان که تصاویر منفی از آینده به سراغتان آمد، بدانید که اینها فقط فکر شما هستند و مساوی با واقعیت نیستند. بعد از فکرتان تشکر کنید که فکر عزیز مرسی که بهم یادآوری کردی! و سپس بدون توجه و درگیری با این فکر، با وجود ترستان، ترستان را بپذیرید و تا دیر نشده، فقط اقدام کنید.

نه شنیدن را مساوی با جذاب نبودن خودتان ندانید

سلیقه های آدم ها با هم متفاوت است. ممکن است شما مطابق با سلیقه ی او نباشید. پس نه شنیدن مساوی با دوست داشتنی نبودن شما نیست.

به خودتان شجاعت دهید

به این فکر کنید که با این کار راحت می شوید و اگر نه بشنوید تکلیفتان مشخص می شود. اگر هم جواب بله باشد که عالی است. پس وقت را تلف نکنید و با وجود ترستان، ترستان را بپذیرید و اقدام کنید. شجاع به کسی می گویند که با وجود اینکه می ترسد، اقدام می کند.

چگونه بگویید دوستت دارم

هنگام ابراز علاقه، به این نکته توجه کنید که به مقدمه چینی نیاز است.چون اگر بدون مقدمه جمله ی دوستت دارم را بیان کنید، برای خانم ها خوشایند نیست و جا می خورند و حالت دفاعی می گیرند!

بنابراین قبل از اینکه به دختری دوستت دارم را بگویید، او را به ناهار یا شام دعوت کنید. سپس مقدمه بچینید. به عنوان مثال از او بپرسید: ویژگی های مرد مورد علاقه ی  تو چیا هستند؟ در حال حاضر کسی در زندگی تو هست؟

وقتی با تمام توجه تان به جواب این سؤال ها گوش دادید، حالا در مورد خودتان و این رابطه صحبت کنید. اکنون که او در حال گوش دادن به حرف های شماست، وقتی بگویید دوستت دارم، احتمال جاخوردن و گارد گرفتنش کمتر است.

کمتر دختری هست که در برابر اینچنین ابراز علاقه ای در فضای نیمه تاریک با نور شمع و موسیقی ملایم از خود مقاومت نشان دهد. پس به دنبال یک رستوران با چنین ویژگی های بگردید.

چند دقیقه قبل از شروع کلاس یا در یک جای پرجمعیت  و شلوغ، زمان و مکان مناسبی برای ابراز احساسات نیست. بهتر است مکانی آرام و خلوت در زمانی که هر دو در شرایط روحی خوبی قرار دارید باشد.

انتظار یک گفتگوی عاشقانه و ایده آل را نداشته باشید. ممکن است در زمانی که به احساستان اعتراف می کنید، مضطرب شوید و عرق کنید و جمله ای را که از قبل آماده کرده بودید، فراموش کنید. پس اضطرابتان را بپذیرید. با لبخند زدن و شوخی های مناسب فضا را مناسب کنید.

اگر ابراز علاقه ی شما را نپذیرفت، با وجود ناراحتی و عصبانیت، پرخاش نکنید. تمام پل ها را خراب نکنید. از او به خاطر وقتی که در اختیار شما گذاشته تشکر کنید و به خوبی از هم خداحافظی کنید. شاید او نیاز به فکر کردن دارد. با این روش راحت تر به نزد شما برمی گردد.

خودتان باشید

لازم نیست برای ابراز احساسات، دیالوگ های عاشقانه را حفظ کنید. خیلی ساده  و با صداقت بگویید: دوستت دارم. طرف مقابل تپق های شما را می پذیرد و قدردان صداقت شما خواهد بود.

رازدار باشید

برای ابراز علاقه کردن به او کسی را به عنوان واسطه قرار ندهید. او از این کار شما خوشش نمی آید. چون دوست دارد شجاع باشید. پس شخصاً و آرام آرام طرف مقابل را متوجه علاقه ی خود کنید. در مورد رابطه تان با دوستان و فامیل های مشترک صحبت نکنید تا به او اثبات کنید که رازدار هستید.

بسیاری از آقایان ابراز علاقه ی مستقیم برایشان دشوار است. بنابراین در ادامه ی این مقاله به روش ابراز علاقه ی غیرمستقیم می پردازم.

ابراز علاقه ی غیرمستقیم

توجه، تحسین و کنجکاوی نشان دهید

به جزئیات حرف هایش بادقت گوش دهید. با سؤال پرسیدن از علائق و برنامه هایش آگاه شوید. در حین گفتگو از رفتار ها، موفقیت ها و ویژگی های خوبش تعریف کنید تا به او حس خوب دهید.

قرار ملاقات

 

یادتان باشد که خیلی زیاد از حد از ظاهر و رفتار او تعریف نکنید چون این کار باعث دور شدن او و نیازمند نشان دادن شما می شود. حفظ تعادل در هر کاری اهمیت دارد.

برای یادگیری تعریف کردن بدون چاپلوسی، مقاله ی زیر را بخوانید:

چگونه از دیگران تعریف کنیم تا چاپلوسی نباشد

اگر اهل کارهای هنری مثل تابلوی نقاشی کشیدن است، از او در موردش سوال بپرسید و از کارهایش تعریف کنید.

خانمی تعریف می کرد من به دیوار اتاقم، تابلوهای نقاشی که خودم کشیده ام را آویخته ام. وقتی آقایان خواستگار جهت صحبت کردن به اتاقم می آیند اصلا راجع به آن تابلوها از من سؤال نمی پرسند و این موجب دلسردی من از آنها می شود.

سؤال پرسیدن از علاقه های او به این معنی نیست که به او به دروغ بگویید: هر چی تو دوست داری، من هم دوست دارم! چون این دروغ، از جذابیت شما می کاهد. شما هم نظر واقعی خودتان را بگویید تا او هم شما را بهتر بشناسد. بطور مثال بگویید: من این را دوست دارم یا این را دوست ندارم.

سؤال پرسیدن از علاقه های او برای این است که وقتی او از علائقش برای شما صحبت می کند حس خوبی می گیرد و ناخودآگاه از شما خوشش میاد. چون آدم ها خیلی دوست دارند که از خودشان بگویند. موافقید؟

برای اینکه یاد بگیرید چگونه علایق او را کشف کنید و به آن توجه نشان دهید، دنیای مطلوب را بخوانید.

در مورد برنامه ها و علاقه های خود با او صحبت کنید.

یادتان باشد که برای حفظ تعادل گفتگو شما هم از علاقه هایتان بگویید. خاطره های خوب از خودتان تعریف کنید. لطیفه های بامزه و مؤدبانه بگویید. چون در غیر این صورت، گفتگو به صورت یکطرفه و کسل کننده در می آید.

هیچ کس جذب یک آدم تودار و موذی نمی شود. قبول دارید؟ به همین دلیل از زندگی خود بگویید. از اهداف و برنامه هایتان که برای آینده دارید بگویید. احساساتتان را در مورد موضوعات مختلف بیان کنید و نظر او را بپرسید.

برای یادگیری بیشتر مهارت سرصحبت باز کردن، گفتگو کردن و اینکه چگونه در حین گفتگو برای طرف مقابل جذاب به نظر برسید، کتاب رایگان جرقه را بخوانید.

سراغش را بگیرید

هر از چند گاهی جویای احوالش شوید. اگر مدتی است که از او خبر ندارید، ابراز نگرانی کنید و علتش را جویا شوید. به او نشان دهید که وضعیتش برایتان مهم است.

به او بگویید که در صورت نیاز می تواند روی کمک شما حساب کند. اما حواستان باشد که احوالپرسی را تبدیل به چک کردن های مداوم، مزاحمت و کنترل گری نکنید.

در دسترس باشید

اگر با شما تماس بی پاسخ گرفته یا پیام داده، در اولین فرصت به او جواب دهید. اینطوری به صورت یک آدم قابل اعتماد نشان داده می شوید.

روز تولدش را به خاطر بسپارید

روز تولدش را تبریک بگویید. روزهای مهم دیگر از جمله روز شغلش و اعیاد را هم به او تبریک بگویید. اینطوری به او نشان می دهید که برایتان یک فرد خاص است.

رابطه را حفظ کنید

به مرور و گذشت زمان، صمیمیت بیشتری را وارد رابطه کنید. کم کم او را با کلمات محبت آمیز بیشتری مثل جانم و عزیزم خطاب کنید. همچنین کم کم اطلاعات بیشتری را در مورد خودتان به او بدهید.

تا می توانید خاطرات مشترک خوب بسازید. در قرارهای جمعی،به او توجه ویژه نشان دهید تا احساس کند برایتان با بقیه فرق دارد. یادتان باشد او قرار است مادر فرزندانتان باشد.

در مورد رابطه از او سؤال بپرسید

وقتی رابطه به سطح معینی از صمیمیت رسید، از او در مورد نوع رابطه تان سؤال بپرسید:

 • از این رابطه لذت می بری؟
 • دوست داری که رابطه متعهد تر و جدی تر بشه؟

یادتان باشد که این کار را خیلی زود یا خیلی دیر انجام ندهید. اگر قبل از به وجود آمدن اعتماد از او درخواست رابطه ی جدی کنید، شانس گرفتن بله کم است. از طرفی اگر هم خیلی دیر شود شما تا ابد در حد دو دوست اجتماعی باقی خواهید ماند.

دوستان خوبم در این مقاله یاد گرفتیم که چگونه قرار ملاقات بگذاریم؟ خوشحالم می شوم تجربیات و سوالات خود را در مورد نکات این مقاله در بخش کامنت ها با من در میان بگذارید.

دوستان عزیز مرا در اینستاگرام فالو کنید تا از مطالب آموزشی رایگان در زمینه ی ارتباطات بهره مند شوید:

اینستاگرام من

برگرفته از:

گیس گلابتون

رادیو عشق

دیدگاه‌ها ۵۱