چگونه لبخند بزنیم؟

چگونه لبخند بزنیم؟

احتمالاً شما هم از این موضوع خسته شده‌اید بس که شنیده‌اید گفته‌اند لبخند بزنید.بعضی چیزها ساده ولی مهم‌اند، اما خیلی‌ها هنوز آن را جدی نمی‌گیرند.

تا حالا شده در یک محیط عمومی مثل استخر یک نفر به شما لبخند زده باشد؟در چنین شرایطی من هم ناخودآگاه در جواب او لبخند می‌زنم.گاهی هم لبخند او باعث می‌شود که باب گفتگو کردن را باهم باز کنیم.

لبخند زدن به این معنی نیست که همیشه به‌صورت مصنوعی تظاهر کنیم خندان هستیم.اما وقتی یک آشنا،یا کسی را می‌بینیم که دوست داریم با او ارتباط برقرار کنیم،با لبخند زدن،آمادگی خود را برای گفتگو با او اعلام می‌کنیم.

لبخند زدن نشان‌دهنده برخورد دوستانه ماست.لبخند، نشان می‌دهد که ما به برقراری ارتباط کلامی علاقه داریم.وقتی به کسی لبخند می‌زنیم نشان‌دهنده این است که نظرمان نسبت به او مثبت است.

لبخند زدن نشان‌دهنده این است که ما طرف مقابل را تأیید می‌کنیم و پذیرای او هستیم.خنده ما به‌طرف مقابل می‌فهماند که مهربان و خوش‌اخلاق هستیم.

لبخند ما باعث به وجود آمدن احساس خوبی در طرف مقابل می‌شود.درنتیجه در جواب به ما لبخند می‌زند و برخورد دوستانه‌تری با ما خواهد داشت.

یک لبخند واقعی،باعث ترشح هورمون آندروفین در بدن ما می شود،در نتیجه باعث ایجاد انرژی مثبت و احساس خوشحالی در ما می شود.

گزارش کارگاه شخصیت آهنین
ادامه ی مطلب

وقتی اخم‌هایمان در هم باشد،نشان‌دهنده تردید،دیرباوری و عدم پذیرش ماست.کسی دوست ندارد با آدم اخمو ارتباط برقرار کند.

یک لبخند می تواند تا هفت برابر بیشتر باعث جذب مخاطب شود.

اشتباهات رایج خانم‌ها: در برخی فرهنگ‌ها در کشور ایران، اگر ابتدا خانم به آقا لبخند بزند،آقا برداشت خوبی نسبت به شخصیت خانم نخواهد داشت.پس به عنوان یک خانم در این فرهنگ‌ها از اینکه در لبخند زدن به آقایان پیش‌قدم شویم،خودداری کنیم.

البته همواره دقت کنیم که اخمو نباشیم و درصورت تمایل، در جواب لبخند او لبخند بزنیم.شروع لبخند از خانم به خانم یا از آقا به خانم یا از آقا به آقا منعی ندارد.دقت کنیم که اگر فروشنده ی خانم هستیم،ابتدا ما به هر جنسیتی چه خانم و چه آقا لبخند بزنیم که به مشتری نشان دهیم اینجا امن است.

داستان:وقتی با تورهای داخلی ایران‌گردی سفر می‌کنم،هنگام نشستن روی صندلی اتوبوس گردشگری، از لبخند زدن برای شروع ارتباط با خانم‌هایی که با من همسفر هستند، استفاده می‌کنم.

چگونه لبخند بزنیم؟

تمرین لبخند زدن

توجه داشته باشیم تنها با تمرین می‌توانیم یک لبخند شیرین و جذاب داشته باشیم.دریکی از کلاس‌هایم یکی از شاگردانم پرسید که خانم معتمد پویا چگونه می‌توانیم لبخند طبیعی و دل‌نشین داشته باشیم؟در جواب او  تمرین لبخند زدن را به شرکت‌کنندگان توضیح دادم.

3 روش برخورد با افراد تعارفی
ادامه ی مطلب

تمرین لبخند زدن به این صورت است که جلوی آینه برویم و عضلات شانه و صورت خود را شُل کنیم.بعد به یک خاطره بامزه فکر کنیم.سعی کنیم هنگام خندیدن چشم‌ها را کمی بازتر و ابروها را کمی بالاتر ببریم.

تفاوت لبخند مصنوعی و طبیعی در همین حالت چشم و ابرو است.در لبخند طبیعی چشم ها کمی از حالت عادی،بازتر می شوند پس کمی گوشه چشمانمان چروک می افتد.بهتر است کمی از دندان‌هایمان هم معلوم شود.اگر دندان هایمان معلوم نباشد،انگار چیزی برای پنهان کردن داریم.در عکس زیر من از این روش برای لبخند زدن،استفاده کرده ام.می بینید که انگار چشم هایم هم دارند می خندند؟

چگونه لبخند بزنیم؟ https://motamedpooya.com/

از حالت چشم ها و دهان می توانیم تفاوت لبخند دروغی،لبخند زورکی ،لبخند بی روح و سرد و لبخند طبیعی را تشخیص دهیم.

اگر به کسی لبخند طبیعی بزنیم،او هم ناخودآگاه به ما لبخند خواهد زد.این واکنش، نشان می دهد که او حس خوبی از ما گرفته است.اما لبخند مصنوعی چنین واکنشی را ندارد.

اقدامک:جلوی آینه بروید و لبخند زدن را به این روش تمرین کنید.

اینکه از خودمان فیلم بگیریم در پیدا کردن ایرادات لبخندمان مؤثر است.

داستان: وقتی خودم را در فیلم عروسی برادرم تماشا می‌کنم خیلی از ایرادات حالت صورت و مدل حرکتم را پیدا می‌کنم.این‌طوری بهتر می‌توانم آن‌ها را برطرف کنم.

دیدید بعضی ها که تا یک نفر را می بینند سریع نیششان باز میشه،چقدر جلف و سبک به نظر می رسند؟پیشنهاد ما برای حل این مسئله لبخند غرق کننده است.

2 روش برخورد با افراد زیرآب زن(از پشت خنجرزن)
ادامه ی مطلب

لبخند غرق کننده

مثل آب دریا میاد تو ساحل،آروم برمی گرده.آرام دهانمان را باز کنیم و سپس به آرامی ببندیم.پس نه یکهو دهانمان را باز کنیم و نه یکهو دهانمان را ببندیم.این لبخند تاثیر بسیار خوبی را روی طرف مقابلمان می گذارد.همچنین اعتبار ما را نیز بالا می برد.

پیشنهاد:لبخند زدن یک هدیه است.تا چشممان به کسی افتاد،سریع به او لبخند نزنیم.سریع لبخند زدن باعث می‌شود او فکر کند ما به هرکسی برخورد می‌کنیم،لبخند می‌زنیم.برای اینکه طرف مقابل این برداشت را نکند، بهتر است برای لحظه‌ای به او نگاه کنیم و در حد تنها یک ثانیه صبر کنیم، بعد یک لبخند گرم و پر اشتیاق که چشمانمان را هم می‌پوشاند، بزنیم.این تأخیر یک‌ثانیه‌ای، به مخاطب ما نشان می‌دهد که لبخند ما تنها مختص اوست.
یادآوری:زیبایی دندان‌ها نقش مهمی در تأثیر لبخند ما دارند.پس دقت کنیم اگر دندان‌های جلویی‌مان نامرتب هستند یا چندتایی از آن افتاده یا زرد یا خراب است، سراغ اصلاحش برویم.
یادآوری:از تمیز بودن دندان‌های خود بخصوص بعد از خوردن غذا، اطمینان حاصل کنیم.
نکته:بعضی از افراد بدون توجه به مفهوم گفته‌های خود، لبخند می‌زنند.بهتر است این حرکت بیجا را اصلاح کنند.

دوستان خوبم در این مقاله یاد گرفتیم که چگونه لبخند بزنیم؟

بخشی از کتابم به نام جرقه

روش برخورد با افراد قربانی
ادامه ی مطلب

جهت تهیه ی کتاب جرقه،به لینک زیر مراجعه نمایید:

کتاب جرقه

رسالت من این است که دانش و مهارتم را در زمینه ی علم ارتباطات زیاد کنم و با کیفیت مناسب به دیگران آموزش دهم تا در کنار یکدیگر، کشورمان ایران را جای بهتری برای زندگی کنیم.

اینستاگرام من
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. ی
  ۸:۰۷ ۱۳۹۸/۰۱/۲۳

  سلام با تشکر از مطلب مفیدتان.من یک سوال دارم ایکه وقتی دندان هایم نامرتب است نمیتوانم لبخند زیبایی داشته باشم و به همین دلیل اعتماد به نفسم برای لبخند زدن خیلی کم شده . لطفا راهنمایی کنید.

  • مریم معتمد پویا
   ۹:۵۸ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

   خواننده ی عزیز متشکرم از لطف شما.وقتی دندان هایتان نامرتبند،طبیعی است که برای لبخند زدن اعتماد به نفس کافی نداشته باشید چون ظاهر نازیبایی دارند.به نظرم اگر برای ارتودنسی هزینه کنیم،سرمایه گذاری خوبی برای اعتماد به نفس خودمان و تاثیر مثبت روی دیگران برای باقی عمرمان کرده ایم.من هم قبلا ارتودنسی کرده ام.هزینه ها را به صورت قسطی می گیرند تا به آدم ها فشار مالی زیادی وارد نشود.باز هم اگر سوالی دارید در خدمتتان هستم.

   • ZABBIH
    ۱۱:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

    سلام.مقاله هاتون عالیه…واقعا سپاسگزارم.

    • مریم معتمد پویا
     ۹:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵

     خوشحالم که خوشتون اومده.
     مرسی از توجهتون.