چگونه لبخند زیبا بزنیم؟

چگونه لبخند زیبا بزنیم؟

احتمالاً شما هم از این موضوع خسته شده‌اید بس که شنیده‌اید گفته‌اند لبخند بزنید. بعضی چیزها ساده ولی مهم‌اند، اما خیلی‌ها هنوز آن را جدی نمی‌گیرند.

تا حالا شده در یک محیط عمومی مثل استخر یک نفر به شما لبخند زده باشد؟ در چنین شرایطی من هم ناخودآگاه در جواب لبخند او، لبخند می‌زنم. گاهی هم لبخند او باعث می‌شود که باب گفتگو کردن را با هم باز کنیم.

لبخند زدن به این معنی نیست که همیشه به‌صورت مصنوعی تظاهر کنیم خندان هستیم. اما وقتی یک آشنا یا کسی را می‌بینیم که دوست داریم با او ارتباط برقرار کنیم، با لبخند زدن، آمادگی خود را برای گفتگو با او اعلام می‌کنیم.

لبخند زدن، نشان‌دهنده ی برخورد دوستانه ی ماست. نشان می‌دهد که ما به برقراری ارتباط کلامی با او علاقه مندیم. نشان‌دهنده ی این است که نظرمان نسبت به او مثبت است.

لبخند زدن، نشان‌دهنده این است که طرف مقابل را تأیید می‌کنیم و پذیرای او هستیم. خنده ی ما به ‌طرف مقابل می‌فهماند که مهربان و خوش‌اخلاق هستیم.

لبخند ما باعث به وجود آمدن احساس خوبی در طرف مقابل خواهد شد. در نتیجه در جواب به ما لبخند می‌زند و برخورد دوستانه‌تری با ما خواهد داشت.

یک لبخند واقعی، باعث ترشح هورمون آندروفین در بدن ما می شود. در نتیجه باعث ایجاد انرژی مثبت و احساس خوشحالی در ما خواهد شد.

گزارش کارگاه شخصیت آهنین
ادامه ی مطلب

وقتی اخم‌هایمان در هم باشد، نشان‌دهنده ی تردید، دیرباوری و عدم پذیرش ماست. کسی دوست ندارد با یک آدم اخمو ارتباط برقرار کند!

یک لبخند می تواند تا هفت برابر بیشتر، باعث جذب مخاطب شود.

اشتباهات رایج خانم‌ها: در برخی فرهنگ‌ها در کشور ایران، اگر ابتدا خانم به آقا لبخند بزند، آقا برداشت خوبی نسبت به خانم نخواهد داشت. پس به عنوان یک خانم از اینکه در لبخند زدن به آقایان پیش‌قدم شویم، خودداری کنیم. البته همواره دقت کنیم که اخمو نباشیم و درصورت تمایل به ارتباط، در جواب لبخند او لبخند بزنیم. ولی اگر یک فروشنده ی خانم هستیم، در لبخند زدن به هر جنسیتی چه خانم و چه آقا، پیش قدم شویم. که این لبخند، فقط نشان دهنده ی احترام ما به مشتری و امن بودن محل فروش است.
داستان: وقتی با تورهای ایران‌گردی سفر می‌کنم، هنگام نشستن روی صندلی اتوبوس گردشگری، از راه لبخند زدن، گفتگو را با خانم‌هایی که با من همسفر هستند، شروع می کنم.

چگونه لبخند زیبا بزنیم؟

تمرین لبخند زدن

توجه داشته باشیم تنها با تمرین می‌توانیم یک لبخند شیرین و جذاب داشته باشیم.دریکی از کلاس‌هایم یکی از شاگردانم پرسید: خانم معتمد پویا چطوری می‌تونیم یک لبخند طبیعی و دل‌نشین داشته باشیم؟در جواب، تمرین لبخند زدن را به شرکت‌کنندگان توضیح دادم.

2 روش برخورد با افراد از خود راضی(خودشیفته)
ادامه ی مطلب

تمرین لبخند زدن به این صورت است که جلوی آینه برویم و عضلات شانه و صورت خود را شُل کنیم. بعد به یک خاطره بامزه فکر کنیم و هنگام خندیدن چشم‌ها را کمی بازتر و ابروها را کمی بالاتر ببریم.

تفاوت لبخند مصنوعی و طبیعی در همین حالت چشم و ابرو است. در لبخند طبیعی، چشم ها کمی از حالت عادی، بازتر می شوند .در نتیجه گوشه ی چشمانمان کمی چروک می افتد. بهتر است کمی از دندان‌هایمان هم معلوم باشد. اگر دندان هایمان معلوم نباشد، انگار داریم چیزی را پنهان می کنیم.

در عکس زیر من از این روش برای لبخند زدن، استفاده کرده ام. می بینید که انگار چشم هایم هم دارند می خندند؟

چگونه لبخند بزنیم؟ 
https://motamedpooya.com/

از حالت چشم ها و دهان می توان تفاوت لبخند دروغی، لبخند زورکی، لبخند سرد و بی روح و لبخند طبیعی را تشخیص داد.

اگر به کسی لبخند طبیعی بزنیم، او هم ناخودآگاه به ما لبخند خواهد زد. این واکنش، نشان می دهد که او حس خوبی از ما گرفته است. اما لبخند مصنوعی، چنین واکنشی را در پی ندارد.

اقدامک: جلوی آینه بروید و لبخند زدن را به این روش تمرین کنید.

یک تمرین خوب دیگر این است که در حین لبخند زدن، از خودمان فیلم بگیریم. با انجام کار، ایرادات لبخندمان را پیدا کرده و در جهت رفع آنها بر می آییم. و به مرور بهتر می شویم.

داستان: وقتی به تصویر خودم در فیلم عروسی برادرم دقت می‌کنم، به خیلی از ایرادات حالت صورت و مدل حرکاتم آگاه می شوم. این‌طوری بهتر می‌توانم آن‌ها را برطرف کنم.

تا حالا دیدید بعضی ها تا یک نفر را می بینند، سریع نیششان باز و بسته می شود؟ این لبخند سریع، به دل آدم ها نمی نشیند. برای حل این مسئله، بهتر از لبخند غرق کننده استفاده کنیم.

روش برخورد با افرادی که نمی خواهند رشد کنند
ادامه ی مطلب

لبخند غرق کننده

لبخند غرق کننده، مثل آب دریا به ساحل می آید و به آرامی بر می گردد. برای اجرای این لبخند، دهانمان را به آرامی باز کنیم و سپس به آرامی ببندیم. بنابراین یک دفعه دهانمان را باز و بسته نکنیم. این لبخند آرام، تأثیر بسیار خوبی را روی طرف مقابل می گذارد. همچنین اعتبار ما را هم بالاتر می برد.

پیشنهاد: لبخند زدن، یک هدیه است. پس تا چشممان به کسی افتاد، به او سریع لبخند نزنیم. سریع لبخند زدن، باعث می‌شود او فکر کند ما به هرکسی برخورد می‌کنیم، لبخند می‌زنیم. برای اینکه طرف مقابل احساس خاص بودن کند، بهتر است برای لحظه‌ای به او نگاه کنیم و در حد تنها یک ثانیه صبر کنیم، بعد یک لبخند گرم و پر اشتیاق که چشمانمان را هم می‌پوشاند، بزنیم. این تأخیر یک‌ثانیه‌ای، به مخاطب نشان می‌دهد که لبخند ما فقط مختص اوست.
یادآوری: زیبایی دندان‌ها نقش مهمی را در اثر لبخند دارد. پس دقت کنیم اگر دندان‌های جلویی‌مان نامرتب هستند یا چندتایی از آن افتاده یا زرد یا خراب است، به سراغ اصلاحشان برویم.
یادآوری: از تمیز بودن دندان‌های خود بخصوص بعد از خوردن غذا، اطمینان حاصل کنیم.
نکته: بعضی از افراد بدون توجه به احساس و مفهوم گفته‌های خود، لبخند می‌زنند. بهتر است این حرکت بیجا را اصلاح کنند.

دوستان خوبم در این مقاله یاد گرفتیم که چگونه لبخند زیبا بزنیم:

 1. لبخند غرق کننده را جلوی آینه تمرین کنیم.
 2. از خودمان فیلم بگیریم.
 3. از افرادی که لبخند زیبایی دارند، الگوبرداری کنیم.
زبان بدن چیست؟
ادامه ی مطلب

بخشی از کتابم به نام جرقه

جهت تهیه ی رایگان کتاب الکترونیکی جرقه، به لینک زیر مراجعه نمایید:

کتاب جرقه

لطفاً مرا در اینستاگرام فالو  کنید تا از مطالب آموزشی مفید رایگان در زمینه ی مهارت های ارتباطی بهره مند شوید:

اینستاگرام من

رسالت من این است که دانش و مهارتم را در زمینه ی علم ارتباطات زیاد کنم و با کیفیت مناسب به دیگران آموزش دهم تا در کنار یکدیگر، کشورمان ایران را جای بهتری برای زندگی کنیم.

اینستاگرام من
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. ی
  ۸:۰۷ ۱۳۹۸/۰۱/۲۳

  سلام با تشکر از مطلب مفیدتان.من یک سوال دارم ایکه وقتی دندان هایم نامرتب است نمیتوانم لبخند زیبایی داشته باشم و به همین دلیل اعتماد به نفسم برای لبخند زدن خیلی کم شده . لطفا راهنمایی کنید.

  • مریم معتمد پویا
   ۹:۵۸ ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

   متشکرم از لطفتون.
   طبیعی است که وقتی دندان هایتان نامرتب هستند، برای لبخند زدن، اعتماد به نفس کافی نداشته باشید.
   به نظرم اگر برای ارتودنسی هزینه کنید، سرمایه گذاری خوبی برای اعتماد به نفس خود و اثرگذاری مثبت روی دیگران کرده اید.
   پیروز و تندرست باشید.

   • ZABBIH
    ۱۱:۰۵ ۱۳۹۹/۱۱/۲۹

    سلام.مقاله هاتون عالیه…واقعا سپاسگزارم.

    • مریم معتمد پویا
     ۹:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۰۵

     خوشحالم که خوشتون اومده.
     مرسی از توجهتون.

 2. احمد محسنی
  ۲:۴۰ ۱۴۰۰/۰۲/۰۳

  مثل همیشه خوب

  • مریم معتمد پویا
   ۸:۴۶ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴

   آقای محسنی، خوشحالم که نظرتون جلب شده.
   موفق باشید.